Mis mõttes I. helistab mulle laupäeva öösel ja kutsub enda juurde istuma? Pärast kõiki neid aastaid ja kuid, mil me kohtunud ega suhelnud pole. (Hea küll, aasta tagasi sattusime samasse kohta ja ajasime juttu.)
Tore, et vanu sõpru üles otsitakse, kuid nii mõnigi kord tekib mul küsimus “Miks?” Mis põhjusel ta just minu üles otsib, mida ta tahab? Ei, ma ei oota midagi halba ega ka üllatavat head (nt sõnu, mida oleks tahtnud kuulda umbes 8-9 aastat tagasi). Siiski – need küsimused. Kas ta mõtles mu peale või oli see juhuslik uitmõte? Mida me räägiksime? Kas ta helistab varsti jälle, sest ma ei läinud?
Mh, nii lühikeseks see mõte jääbki, sest ma olen väsinud pärast kolmepäevast laagris möllamist.
See tuletab mulle meelde, et lasteaias oli mul üks sõbranna, kes paraku minema kolis ja keda ma tahaks üles leida, aga pole õnnestunud. Nagu aastaid mõelnud, et tahaks teda taas näha.